Vyšetření na Mor včelího plodu za lepší cenu

Nejčastějším důvodem tohoto vyšetření je kočování, přemístění včelstva mimo obec (kód ExM110 z Metodiky kontroly zdraví zvířat 2016).

Všichni včelaři, kteří budou v roce 2017 přemisťovat včelstva mimo katastr obce, kde je mají doposud umístěna a dále producenti oddělků, smetenců, matek, matečníků budou potřebovat doklad pro Krajskou veterinární správu o vyšetření na stanovení Moru včelího plodu (Paenibacillus larvae)

Toto vyšetření se běžně pohybuje v cenovém rozmezí 450,- Kč – 550,- Kč. Společnost AGRO-LA nyní nabízí toto vyšetření za podstatně nižší cenu a to jak uvádí na svých stránkách za 150,- Kč (bez DPH)  (publikováno 12/2016)

http://www.agrola.cz/laboratorni-rozbory/rozbory-pro-vcelare/

Výsledky těchto rozborů slouží jako informace pro včelaře a lze je použít jako doklad pro Krajskou veterinární správu (viz. Vyjádření Státní veterinární správy).

Použité zdroje:

http://www.agrola.cz/laboratorni-rozbory/rozbory-pro-vcelare/

Mor včelího plodu – nová laboratoř provádějící rozbor za bezkonkurenční ceny. Vsmbo.cz [online]. [cit. 2016-12-25]. Dostupné z: http://www.vsmbo.cz/mor-vceliho-plodu-nova-laborator-provadejici-rozbor-za-bezkonkurencni-ceny

Foto: By Tanarus (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 1]

2 Komentářů

  1. Čeko

    Máte někdo zkušenosti, doprava… atd? Jak dlouho platí vyšetření pro převoz včelstva? Za jak dlouho mi vystaví KVS potvrzení na základě vyšetření vzorku měli? Díky.

  2. Tomáš

    Přeci jenom jsem si nechal vyšetření provést tady. https://vcelimor.cz/ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *