VČELPO má opět povolení k dovozu medu původem mimo Českou republiku!

Jednoznačný nesouhlas s tímto rozhodnutím projevila  ZO ČSV v Bruntále. Následující komentář na stránkách zmíněné organizace je všeříkající:

Výbor ZO ČSV Bruntál vyslovuje otevřený nesouhlas s usnesením RV ČSV ve věci povolení nákupu medů původem mimo ČR firmě Včelpo.

Vnímáme toto usnesení jako rozhodnutí, které jde přímo proti zájmům členů ČSV a tím je především prodej kvalitního českého medu, čehož by ČSV měl být garantem a hlavním propagátorem. 

Nákup a prodej levných „cizích“ medů společností Včelpo, které je ve 100% vlastnictví ČSV jde tedy přímo proti tomuto zájmu a tedy i zájmu českých včelařů.

Celý text prohlášení si můžete stáhnout zde: ZO CSV Bruntál_nesouhlas s rozhodnutím RV CSV.pdf (5969968)

Foto:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Volle_Honigglaeser_51a.jpg
Foto autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Waugsberg
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 1]

5 Komentářů

 1. Vít Marada

  Dobrý den, jsem také pobouřen přístupem našeho vedení ČSV a jeho demagogického obhajování dovozu cizích medů do Včelpa. A setrvávání současného ředitele Včelpa ve funkci. Tento názor zastává i většina členů okresní organizace ČSV Hodonín, bohužel kromě našeho zástupce v RV. Na příští schůzi vyvolám hlasování o veřejný nesouhlas s tímto stavem.

  Vít Marada

  1. Břetislav Pravda

   Veřejný nesouhlas je fajn, ale asi by to chtělo spíše odvolat zástupce z RV! Tím ale myslím nejen v okrese Hodonín…

  2. Miroslav Suder

   CSV dlouhodobe nehaji zajmy vcelaru, a na nekolik dotazu ohledne Vcelpa neodpovida. Polozil jsem p. Machove na besede dotaz proc je stale stejne vedeni vcelpa a na tuto otazku neodpovedela. Navic v internetovych poradech reditel Vcelpa i mluvil proti kvalite medu od ceskych vcelaru a nikde se neobjevil k tomu zadny komentar ze strany vedeni svazu. Je treba byt ve svazu? Treba kdyz budou organizace opoustet svaz neco se zmeni, minimalne nebudou mit tolik prispevku na provoz. Pokud je Vcelpo majetkem svazu vcelaru mela by byt vycislena jeho hodnota a pri opousteni svazu spolkem by mela byt svazem odkoupena od spolku pomerna cast?

 2. Jaromír Mareček

  Dobrý den, plně podporuji otevřený nesouhas s rozhodnutím RV ČSV, který prezentovala ZO ČSV Bruntál. Jak jsem byl informován, tak jen 8 statečných z RV bylo proti tomuto rozhodnutí. Bohužel zatím nevím, kteří stateční to byli. Rovněž by bylo nutno bojovat proti novelu tzv. plemenářského zákona (zákona č. 154/2000 Sb., v platném znění), tj. senátní tisk č. 35.
  Změna se týká ustanovení § 20 odst. 4 citovaného zákona, kde za větu „K plemenitbě včel se používá přirozená plemenitba nebo inseminace včelích matek“ byla vložena věta: „K plemenitbě včel mohou být využívána pouze plemenná včelstva nebo sperma včely medonosné kraňské“.

 3. JosefProchazka

  Po jednani vyboru ZO Pteni se pripojujeme k podpore nesouhlasu vcelaru ZO Bruntal,a zadam timto dalsi zakladni organizace o podporu nesouhlasu.Podnik v majetku CSV,ktery „podporuje“ vcelare tim,ze dovazi zahranicni med je naprostym vysmechem vsem vcelarum v CR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *