Mateří kašička jako AMFETAMIN

Mateří kašička prodlužuje život vepřům a drůbeži o 30%! Slepice dávají dvakrát více vajec! Ženy po produktivním věku jsou schopny mít děti! Účinky užití mateří kašičky pro člověka jsou v některých případech srovnatelné s účinky amfetaminu! Pokusy prováděné v Německu prokázaly, že mateří kašička je účinná při léčení arteriosklerózy, při léčbě mateří kašičkou dochází ke zpevnění stěn tepen.

Zpráva Evropské komise pro bezpečnost potravin

Toto jsou tvrzení jedné příručky o mateří kašičce, která se vydává a dá se sehnat za 4 dolary v USA. I když se říká: „Na každém šprochu, pravdy trochu“ podívejme se na poněkud střízlivější zprávu Evropské komise pro bezpečnost potravin. 

Zde se dočteme, že mateří kašička má velké množství příznivých účinků na imunitní systém, metabolizmus, vaskulární funkce, menopauzu, vitalitu organizmu, zdravotní stav kůže. Pozitivní vliv má mateří kašička také na intelektuální a hypolipidemickou  vitalitu.

Co nám říká příroda sama

Zdá se, že o něco méně bulvární formou zpráva Evropské komise popisuje podobné zhodnocení účinků mateří kašičky. Na co však není potřeba žádná brožura ani zpráva komise je fakt, že mateří kašička má takový účinek, že je schopna změnit vajíčko určené pro vznik včelí dělnice takovým způsobem, že se z vajíčka vylíhne včelí matka. Na závěr pro porovnání uvádíme hmotnostní a velikostní rozdíly mezi dělnicí a včelí matkou.

Dělnice vyrůstají do velikosti 12–14 mm a jejich hmotnost se pohybuje okolo 100 mg.
Matky měří 20–25 mm a jejich hmotnost se po vylíhnutí pohybuje v rozmezí 175–240 mg. Oplozená matka váží 225–290 mg.

Foto:
By Waugsberg (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/Weiselzellen_68a.jpg

Zdroje:
Peter Loring Borst; American Bee Journal. 2013, č.4
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%8Dela_medonosn%C3%A1

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 3.5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *