Povinnost spolků vést EET

Často se setkáváme s dotazy, zda nově vzniklé včelařské spolky musí při své činnosti vést EET. Spolky totiž vznikají a chtějí se podílet na vzdělávání začínajících včelařů a osvětové činnosti pro veřejnost. K tomu je potřeba živnostenské oprávnění. To vyřídíte  na živnostenském úřadě, pod který spolek spadá,  za poplatek 1000 CZK. (publikováno 24.4.2017)  Jak je to ale s EET?

Jasno do této problematiky vneslo MFCR (Ministerstvo financí ČR), které se skutečně příkladně stará o informovanost v této oblasti.
Na konferenci konané dne 20. dubna 2017 zástupci Ministerstva financí vysvětlili zákonné požadavky týkající se právě spolků:

Venkovské spolky musí v současnosti z drobné vedlejší podnikatelské činnosti evidovat tržby tehdy, pokud roční obrat z této činnosti překročí 175.000 korun ročně. Podle generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka je již nyní na základě zpětné vazby od neziskového sektoru zřejmé, že je potřeba současný limit 175 tisíc Kč zvýšit. Upravené podmínky EET pro spolky zveřejní Ministerstvo financí do konce dubna.

Zdroj:
Konference MF odpověděla, jak na EET v neziskovém sektoru [online]. 2017 [cit. 2017-04-24]. Dostupné z: http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2017/konference-mf-odpovedela-jak-na-eet-v-ne-28360

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *